خنگول نامه های یه دختر

I am not here for a long time, I am here for a good time

خنگول نامه های یه دختر

I am not here for a long time, I am here for a good time

خنگول نامه های یه دختر

چی بگه آدم
چرک نویس های یه دختر که گاهی بی ادب میشه
با مخاطبایی که بی ادبن خیلیاشون :))))

Sunday, 29 October 2017، 08:08 PM

359-چرا ترکیه رو دوست دارم؟!-1

یکی از بچه ها پرسیده (النازو میگم)

چرا ترکیه رو دوست دارم؟


بعضی وقتا از خودم میپرسم ترکیه چی داره که اونو دوست دارم؟!


براتون میگم الان


اگر کسی بالای یه سال و نیم توی ترکیه زندگی کرده، 

لطف کنه با ذکر اسم شهر، برام بنویسه که نقطه نظراتم غلطه یا درسته.

اکی؟


اول اینو بگم:

یادتونه یه پست گذاشتم

گفتم کاور کردن بریتنی اسپیرز راحت تره تا کاور کردن خبرهای مهم و جدی (ارزونترم هست)


والا کل خاورمیانه رو خوابوندن با این فیلمهای ترکیه!


من کلاس زبان میرفتم ایران


یادمه یه بار گفتم صدا و کلا پرستیژ اوزجان دنیزو دوست دارم


یه تمام بچه های کلاس با هم (همه غیرترک بودن به جز یه دونه ازشون)

جیغ زدن وایییییییییییییییییی اون فیلمو میگی؟! اون عشقه نفسه

گفتم کدوم فیلم؟!

اوزجان صد هزار میلیون عاشق داره!

چون تو یه فیلم ترکیه ای بازی میکنه 

فیلمهای ترکیه (یه پسر خوشتیپ و یه دختر خوشگل و گاهی چندین عدد پسر و دختر) کل خاورمیانه رو به خواب عمیقی برده ماشالا


همه خوابن

عمر گل سنبل و داستان عشقی صفدرعلی با خدیجه سادات رو میبینن


دوم

اگه اردوغان چیزی بذاره از ترکیه بمونه، بهش فکر میکنم (قبلنم گفتم، ازدوغان انتخاب شده که کل ترکیه رو با خاک یکسان کنه ظاهرا)


حالا بقیه شو بعدا مینویسم  • یه آدم

نظرات  (۱)

یک خانواده اهل ترکیه در شهر کوچک ما زندگی می کنند. مرد خانواده استاد دانشگاه و همسرش هم در رشته آموزش ریاضیات تحصیل کرده است. صاحب دو فرزند (یک پسر 4 ساله و یک دختر 1.5 ساله) هستند. از نظر سن و سال هم تقزیبا همسن هستیم. حدودا شش سال پیش برنده گرین کارت شده اند و به آمریکا آمده اند و آقا بعد از اتمام تحصیلات دکتری در دانشگاه مشغول به کار شده است. هفته اول ماه رمضان میهمانشان بودیم و هفته قبل هم میهمانمان بودند. بعد از افطار از هر دری سخن گفتیم و شنیدیم. میگفت که در ترکیه زبان عربی به زبان علم معروفه و زبان فارسی به زبان شعر و زبان ترکی هم برای محاوره مشهور است. اولین بار بود که این تقسیم بندی رو میشنیدم. صحبت از اوضاع و احوال ترکیه شد. انگار که داغش رو تازه کرده باشیم. میگفت که اردوغان و حزب عدالت و توسعه فاسدند و مردم رو هم فریب داده اند. میگفت فیلمها و نوارهایی که ثابت میکنه که چند تا از وزرای کابینه اش و فرزند خود اردوغان از لحاظ اقتصادی فاسدند و رشوه ها و پورسانتهای میلیون دلاری گرفته اند وجود داشته و داره ولی اردوغان با یک کودتای ساختگی فضای تلبیغی علیه خودش رو برگردانده و تمامی دشمنانش رو قلع و قمع کرده و حتی خود این بنده خدا هم بدلیل پستهای فیس بوکی که علیه اردوغان گذاشته نمیتونه برای دیدن خانواده اش به ترکیه برگرده. میگفت که هشت سال اول اردوغان خیلی خوب بود ولی بعد از اینکه راه و چاه کشورداری به دستش اومد و جای پایش سفت شد مسیر رو عوض کرد و رو به استبداد و فساد آورد. از اردوغان خیلی بد گفت و حتی میگفت که از نظر بعضی از طرفداران اروغان نوامیس مخالفان اردوغان هم حلال هستند یعنی تفکری شبه داعشی. صحبت از قطر شد و اینکه چرا اردوغان به حمایت از قطر پرداخته. میگفت که یکی از دلایل مهم این حمایت سرمایه گذاری عمده قطر در ترکیه است که البته با پولهای ترکیه (اردوغان) انجام شده است. یعنی اینکه اردوغان از قطر به عنوان ابزاری برای پولشویی استفاده میکنه که بتونه با پول خودش و با استفاده از قطر در ترکیه سرمایه گذاری کنه بشکلی که سو ظنی رو جلب نکنه. میگفت که در دوران دبیرستان به مدارس گولن میرفته و در اون مدارس در کنار تحصیل بهشون اخلاق اسلامی آموزش میداده اند و چیز دیگری در اون مدارس بهشون نیاموخته اند . تنها یاد گرفته اند که درستکار و راستگو باشند. وقت اجازه نداد که بیشتر در این زمینه صحبت کنیم.
وقتی این مطالبو خوندم ی ذره امیدوار شدم که فقط ایران ما بازیچه نیس
همه جا بازیگرای خودشو داره اصن اهل سیاست نیسم از مطالب سیاسیم خوشم نمیاد چون واقعا چیزه کثیفیه اما ناخواسته بعضی وقتا آدم صحبتهاش به این سمت کشیده میشه.....
پاسخ:
عالی
اینو جایی خوندی یا که خودت با این خانواده هم صحبت شدی؟!
عالی بود.